

Fertilitetsfremmende fysioterapi på hold i Aarhus
Har du lyst til at lære, hvordan du kan styrke din fertilitet sundt og naturligt?
Så kom med på et holdforløb i fertilitetsfremmende fysioterapi i Klinik Underværk.
Det næste hold starter onsdag d. 30/3 kl 16.30-18.30, og der er stadig et par ledige pladser.
Holdet er til dig, der ønsker gøre noget sundt og godt for dig selv, din krop, dit sind og din fertilitet.
I løbet af de seks uger instrueres du grundigt i et øvelsesprogram efter Mojzisova-metoden, og vi træner programmet sammen ved hver træningsgang.
Udover øvelserne gennemgår vi hver gang et tema med tilknytning til fertiliteten – vi skal både snakke om livmoderens position, menstruationssmerter, vejrtrækning, bækkenbunden, stress, holdning, motionsanbefalinger mm.
At deltage på et hold giver dig derudover en unik mulighed for at mødes i et lukket forum med en lille gruppe kvinder, der står i en lignende situation som dig selv. Det prioriteres, at I har god tid til at snakke, dele erfaringer og jeres op- og nedture med hinanden. Man ved fra undersøgelser at gruppesamtaler for kvinder i fertilitetsbehandling i sig selv er fertilitetsfremmende ❤️
Holdet er for alle kvinder med fertilitetsudfordringer. Fysioterapeutisk fertilitetsterapi er både for dig, der prøver naturligt, og for dig der er i eller forbereder dig til medicinsk fertilitetsbehandling.
Din underviser på holdet er Anne Sofie, GynObs fysioterapeut specialiseret i fertilitet.
Med i prisen for forløbet er et kompendie med alle øvelserne samt en lydfil, så du er godt klædt på til at fortsætte træningen på egen hånd efterfølgende 🧘🏼♀️
Hvis du har spørgsmål til holdet, kan du skrive til annesofie@klinikundervaerk.dk eller ringe på tlf. 20340934.
Reklame for @fertilitetsfysio